Om fastigheten
Kontorsfastighet.
Området
Finnslätten området består av ett stort antal industri-, lager- och kontorsfastigheter. Ligger cirka 4 km norr om Västerås centrum. Området har även stora parkliknande grönområden. Finnslättens industriområde etablerades i slutet av 1950-talet. Flertalet av de större byggnaderna uppfördes under 1960-talet. Många av byggnaderna på området har fram till i dag genomgått stora renoveringsåtgärder, såväl invändigt som utvändigt.
Kommunikationer
Via Bergslagsvägen eller Malmabergsgatan nås E18 på ett avstånd om cirka två km. Bra bussförbindelser via Västerås centrum. Flygplats finns inom sex km. Tillgängligheten till området är mycket goda för bilar, tungtrafik, cyklister och gångtrafikanter.
Service
Restaurang,bankomat samt bensinstation finns inom området.
Hyresgäster i fastigheten
Karta
Kontaktperson

Anmäl intresse
Är du intresserad av att sitta i den här fastigheten? Gör en intresseanmälan så hör vi av oss om det dyker upp någon lämplig lokal.